Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego

Olejki eteryczne używane są przede wszystkim do aromaterapii, ale mają także inne zastosowania. Można korzystać z nich podczas masażu, dodać do sauny lub do kąpieli. Doskonale odprężają lub pobudzają, w zależności od rodzaju olejku. Dzisiaj przyjrzymy się olejkowi z drzewa herbacianego. Otrzymywany jest on przez destylację z parą wodną.

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antyseptyczne. Jest to jeden z najsilniejszych olejków przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Wspomaga on nasz układ odpornościowy, używa się go przy przeziębieniach, grypie lub też katarze. Działa uspokajająco. Poza tym stosuje się go w kosmetyce do pielęgnacji stóp np. przy grzybicy, a także w zwalczaniu trądziku, opryszczki, kurzajek oraz brodawek.

Olejek ten pomaga również przy zapaleniu ucha środkowego i jelit. Wnika on głęboko w skórę, zwiększa tym samym obszar swojego oddziaływania.

Olejek z drzewa herbacianego – działanie

Antybiotyczne, stymulujące, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, antyseptyczne, grzybobójcze, bakteriobójcze, antywirusowe, łagodzące objawy przeziębienia, kaszlu, grypy, kataru.

Olejek z drzewa herbacianego – cena

Olejek z drzewa herbacianego możemy nabyć w różnych cenach, oto niektóre z nich:

  • ETJA – 9,40 zł za 10ml
  • KEJ – 8,90 zł za 10ml
  • ECOSPA – 14,90 zł za 10ml; 35,80 złza 30ml

Warto jest mieć pod ręką olejek z drzewa herbacianego, gdyż świetnie dezynfekuje on powietrze w domu. Kilka kropli dodanych do ceramicznego kominka zapachowego pozwoli cieszyćsię czystym i pachnącym powietrzem.

Post Author: zielarnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *